Recenzje - Kino

Brak zdjęcia
Historia przemocy

Nowy film - znanego choćby z takich obrazów jak „Mucha” czy „Telepaci” - Davida Cronenberga. Filmowca niepokornego, odważnego, gotowego do pokazania widzom każdego rodzaju deformacji cielesnej (patrz: ”Videodrome”, wspomniana „Mucha”) i psychicznej (patrz: ostatnio „Pająk”, wcześniej np. „Nagi lunch”). „Historia przemocy” to kolejna porcja kina, jaką funduje nam kanadyjski ekscentryk. Wydawało się, że będzie po staremu (co sugerował tytuł) a tymczasem…

Brak zdjęcia
Jak w niebie

Film Kaya Pollaka pokazuje, że, nawet zgrany schemat scenariuszowy, może być podstawą udanego filmu. Wystarczy go tylko wypełnić postaciami, którym widz uwierzy.

Brak zdjęcia
Factotum

Historia o przeciętniaku, który wierzy, że jest niezwykły. Najbardziej niezwykłe jest to, że taka opowieść może być interesująca.

Tarnation za kilka dolarów
Tarnation za kilka dolarów

Dla tych którzy jeszcze nie są przekonani, że każdy może zrobić film, który wejdzie do masowej dystrybucji kinowej mam następującą ciekawostkę: Tarnation, film zrobiony p

Brak zdjęcia
Hotel Ruanda

Terry Georgie próbuje poruszyć sumienia Zachodu. Jego „Hotel Ruanda” to oparta na faktach opowieść o nieskazitelnym człowieku, który ratuje setki istnień, patrząc na śmierć tysięcy. Ruanda w 1994 roku miała jednak bohaterów.

Brak zdjęcia
Nieustraszeni bracia Grimm

Terry Gilliam powraca na ekrany kin po siedmiu latach przerwy. Tym razem, specjalizujący się w wysmakowanych plastycznie i oryginalnych filmach, reżyser wziął na warsztat baśnie słynnych braci Jakuba i Wilhelma Grimm.

Premiery filmowe
Kupony i kody rabatowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Tarapaty
Tarapaty - recenzja DVD

Czy wydanie DVD filmu "Tarapaty" spełni oczekiwania dzieci i dorosłych?

Altered Carbon - recenzja serialu

Przeczytaj recenzję futurystycznego serialu Netflixa!