Recenzje - Kino

Brak zdjęcia
Hooligans

Poczciwy Frodo wkracza w świat prawdziwych mężczyzn. Opowieść o tym, dlaczego były student Harvardu nie może zostać angielskim kibicem z krwi i kości.

Brak zdjęcia
Trzy pogrzeby Melquiadesa Estrady

Tommy Lee Jones za kamerą i w roli głównej – jako podstarzały ranczer szukający sprawiedliwości i spełniający ostatnią wolę meksykańskiego przyjaciela. Obraz z przesłaniem, zainspirowany podobno rzeczywistym przypadkiem bezsensownego morderstwa na gorącej granicy pomiędzy USA i Meksykiem. Nagroda w Cannes za rolę męską dla Lee Jonesa i scenariusz Guillermo Arriagi.

Brak zdjęcia
Manderlay

Lars von Trier powraca ze swoim kolejnym filmem. „Manderlay” to kontynuacja osławionego „Dogville” i druga część trylogii amerykańskiej Duńczyka. Wielbiciele mistrza odliczają dni i godziny. Polską premierę zaplanowano na 6 stycznia.

Brak zdjęcia
36

W Paryżu, pod numerem 36, na ulicy Quai des Orfèvres, mieści się siedziba główna policji. W niej rozgrywa się wewnętrzna rywalizacja między komisarzem Denisem Kleinem (w tej roli Gerard Depardieu) a Leo Vrinksem (Daniele Auteuil). Oto w skrócie charakterystyka filmu, na który Francuzi walili drzwiami i oknami do kin.

Brak zdjęcia
Historia przemocy

Nowy film - znanego choćby z takich obrazów jak „Mucha” czy „Telepaci” - Davida Cronenberga. Filmowca niepokornego, odważnego, gotowego do pokazania widzom każdego rodzaju deformacji cielesnej (patrz: ”Videodrome”, wspomniana „Mucha”) i psychicznej (patrz: ostatnio „Pająk”, wcześniej np. „Nagi lunch”). „Historia przemocy” to kolejna porcja kina, jaką funduje nam kanadyjski ekscentryk. Wydawało się, że będzie po staremu (co sugerował tytuł) a tymczasem…

Brak zdjęcia
Jak w niebie

Film Kaya Pollaka pokazuje, że, nawet zgrany schemat scenariuszowy, może być podstawą udanego filmu. Wystarczy go tylko wypełnić postaciami, którym widz uwierzy.

Brak zdjęcia
Factotum

Historia o przeciętniaku, który wierzy, że jest niezwykły. Najbardziej niezwykłe jest to, że taka opowieść może być interesująca.

Tarnation za kilka dolarów
Tarnation za kilka dolarów

Dla tych którzy jeszcze nie są przekonani, że każdy może zrobić film, który wejdzie do masowej dystrybucji kinowej mam następującą ciekawostkę: Tarnation, film zrobiony p

Brak zdjęcia
Hotel Ruanda

Terry Georgie próbuje poruszyć sumienia Zachodu. Jego „Hotel Ruanda” to oparta na faktach opowieść o nieskazitelnym człowieku, który ratuje setki istnień, patrząc na śmierć tysięcy. Ruanda w 1994 roku miała jednak bohaterów.

Brak zdjęcia
Nieustraszeni bracia Grimm

Terry Gilliam powraca na ekrany kin po siedmiu latach przerwy. Tym razem, specjalizujący się w wysmakowanych plastycznie i oryginalnych filmach, reżyser wziął na warsztat baśnie słynnych braci Jakuba i Wilhelma Grimm.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
"Tedi i mapa skarbÃłw"
Tedi i mapa skarbów - recenzja

Bajki animowane kochamy bez względu na wiek, ale nie bezkrytycznie.

Cudowny chłopak
Cudowny chłopak - recenzja

Mądre, wartościowe kino czy hollywoodzki "wyciskacz łez"?