Recenzje - Kino

Elektryzujący Daft Punk
Elektryzujący Daft Punk

Ludzie oglądający ten film zachowują się dziwnie. Żartują, bawią się, a po usłyszeniu: „Proszę o ciszę", wybuchają szyderczym śmiechem.

O porządny bałagan trzeba zadbać
O porządny bałagan trzeba zadbać

Opowiedzieć chaos można tylko na spokojnie, w sposób poukładany. Chaos opisany chaotycznie daje bełkot, którego Xawery Żuławski nam nie poskąpił.

Kajman bez zębów
Kajman bez zębów

Zapowiadany jako ostra satyra polityczna i frontalny atak na Silvio Berlusconiego film Nanniego Morettiego, rozczarowuje. Mało w nim polityki i dobrego kina.

Kobiecy Pedro na otwarcie
Kobiecy Pedro na otwarcie

6.festiwal ENH rozpoczął “Volver” Pedro Almodovara. Zauroczony kobiecością Hiszpan pokazał, że tak naprawdę nie interesuje go jej elegancka, wymuskana strona.

Sex(ownie) w Brnie?
Sex(ownie) w Brnie?

Pierwszy raz spotkali się na zawodach sportowych w Vy¹kovie. Standa pchał kulą Olinka biegła sprinta. To była miłość od pierwszego wejrzenia.

Miłość na zamówienie
Miłość na zamówienie

Amerykanie jakiś czas temu odkryli, że zaskakująco duża liczba mężczyzn, którzy skończyli trzydziestkę, nadal mieszka u swoich rodziców.

„Requiem dla snu” - żałobny kwartet
„Requiem dla snu” - żałobny kwartet

"Requiem dla snu" to film wzbudzający ogrom emocji. Od obrzydzenia po zachwyt. Jeśli zdecydujecie się go obejrzeć, wasze spojrzenie na życie może się zmienić. To jeden z tych filmów, które głęboko zapadają w pamięć.

Takeshi Kitano i Takeshis
Takeshi Kitano i Takeshis

Po obejrzeniu Takeshis' odpowiedź na pytanie, dlaczego tak rzadko mamy okazję oglądać na ekranach polskich kin filmy japońskie, nasuwa się sama, ale absolutnie nie należy się nią sugerować - nie wszystkie japońskie filmy są takie słabe.

Podziemne miasto wyrzutków
Podziemne miasto wyrzutków

Po ruchomych schodach zjeżdża do pustego metra pijana kobieta. Wyczekuje na krawędzi peronu. Nagle na kilka sekund gasną światła. W tym momencie nadjeżdża pociąg. Kobieta znika. Pozostaje but...

Dżungla oswojona
Dżungla oswojona

Wytwórnia Walta Disney’a już dawno skończyła z przesłodzonymi, sentymentalnymi bajkami w stylu „Kopciuszka” czy „Małej Syrenki”, rozpoczynając tym samym rywalizację z wytwórnią DreamWorks, której produkcje („Shrek”, „Madagaskar”, „Rybki z ferajny”) zgromadziły w kinowych salach miliony ludzi.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
"Tedi i mapa skarbÃłw"
Tedi i mapa skarbów - recenzja

Bajki animowane kochamy bez względu na wiek, ale nie bezkrytycznie.

Cudowny chłopak
Cudowny chłopak - recenzja

Mądre, wartościowe kino czy hollywoodzki "wyciskacz łez"?