Dzieje się - Kino

Zderzenie pokoleń na premierze filmu "Tarapaty" [FOTO]

2017-09-13 12:04:56

- Dla młodego widza „Tarapaty” mogą być wspaniałą przygodą, dającą szansę podążania za jej bohaterami, których łączy przyjaźń. Opowieść toczy się wartko, tempo nie siada ani na chwilę. To świetnie zrobione kino - mówiła Roma Gąsiorowska podczas uroczystej premiery (12 września) „Tarapatów” w reżyserii i według scenariusza Marty Karwowskiej. Film wchodzi do kin już 15 września.

Zobacz zdjęcia z uroczystej premiery>>

TarapatyNa premierze filmu w kinie Cinema City w Warszawie obecni byli twórcy i aktorzy (m.in. Roma Gąsiorowska, Piotr Głowacki, Joanna Szczepkowska, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Maria Maj). Gwiazdami wieczoru byli Hania Hryniewicka i Kuba Janota-Bzowski, dla których „Tarapaty” były debiutem na dużym ekranie. Nie zabrakło gości  (w tym wspaniałej dziecięco-młodzieżowej publiki), sympatyków filmu i niespodzianki w wykonaniu Natalii Szroeder. Na premierze pojawili się m.in. popularni wśród młodzieży jutuberzy – Dominik Rupiński i Dziarnoś.

Natalia Szroeder, która niestety nie mogła być obecna podczas wieczoru, pojawiła się jednak na ekranie i zaprosiła widzów na film. W filmie widzowie usłyszą jej piosenkę „Zaprowadź mnie”, skomponowaną specjalnie do „Tarapatów”.

Zobacz teledysk tutaj>>

O czym są "Tarapaty”? Julka ma 12 lat, chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. Gdy zaczynają się wakacje, Julka zamiast do rodziców w Kanadzie, trafia do ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek i jego nieodłączny towarzysz - pies Pulpet. Kiedy dzieciakom wpada w ręce plan prowadzący do skarbu, zaczynają się przygody. Na drodze do rozwiązania zagadki staje złodziejska szajka, niania – nałogowa palaczka i podejrzany pożeracz cukierków. Nikt nie jest tym, za kogo się podaje, a wyścig z czasem trwa. Żeby wyjść cało z tej historii, Julka musi pokonać nieufność i odważyć się na przyjaźń.

O „Tarapatach” powiedzieli również:

Joanna Szczepkowska: – Film z niezwykłym klimatem, tajemniczy, piękny. Taki, jak ze snów, który się dobrze kończy, dziwnie się zaczyna i naprawdę trwa minutę. Tak się przynajmniej wydaje, bo chciałoby się, by nie kończył się tak szybko. Bardzo żałuję, że w moim dzieciństwie taki film się ukazał.

Roma Gąsiorowska: – To jest esencjonalne kino przygodowe. Reżyserce udało się spojrzeć na dzieciaki ich mentalnością i wrażliwością. Ten film nawiązuje do kina naszego dzieciństwa. Udało się stworzyć film przygodowy, w którym główni bohaterowie to dzieciaki, właściwie już pełnoprawna młodzież przeżywająca bardzo fajne przygody. W filmie świat dorosłych jest przedstawiony w trochę karykaturalny sposób. Na pewno warto go zobaczyć – bo to przygoda!

Piotr Głowacki: – Roma ujmuje właściwie sedno. Ja mogę dodać, że w tym projekcie dokładnie to mnie intrygowało od samego początku - mieliśmy szanse zetknąć się z filmem przygodowym, detektywistycznym, takim, jakim były książki Bahdaja. I udało nam się uzyskać ten klimat na ekranie. Jest bardzo kolorowo i jest ładniej niż było w naszych czasach. Należałoby powiedzieć, że to życie jest przygodą i dzięki temu ten film jest prawdziwy – pokazuje, że dorośli są śmieszni, a dzieci rozwiązują najważniejsze problemy życiowe.

Do kin „Tarapaty” wchodzą już w najbliższy piątek,  15 września. Natomiast dziś do księgarń trafia również książka „Tarapaty”, która powstała w oparciu o scenariusz filmowy. Współautorkami są Marta Karwowska i Katarzyna Rygiel.

ip

fot. F. Mazur/materiały prasowe

Słowa kluczowe: zdjęcia, aktorzy, fotorelacja, kino, obbsada

Tarapaty - zdjęcia z premiery (16)

Tarapaty - zdjęcia z premiery  - Zdjęcie nr 1
Tarapaty - zdjęcia z premiery  - Zdjęcie nr 2
Tarapaty - zdjęcia z premiery  - Zdjęcie nr 3
Tarapaty - zdjęcia z premiery  - Zdjęcie nr 4
Tarapaty - zdjęcia z premiery  - Zdjęcie nr 5
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Soyer
Zobacz fotorelację z uroczystej premiery filmu "Soyer" [FOTO]

Najnowszy obraz Łukasza Barczyka jest już na ekranach kin.

Fantastyczne zwierzęta 2
Pierwsze spojrzenie na bohaterów filmu "Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald" [WIDEO]

To kontynuacja przeboju "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć".

Dzika
Znamy już program Lubelskiego Festiwalu Filmowego Lublin

Wielkimi krokami zbliża się okazja nie tylko do obejrzenia wspaniałych filmów, ale także do wzięcia udziału w warsztatach filmowych.

Polecamy
Kot w butach rozstaje się ze Shrekiem
Kot w butach rozstaje się ze Shrekiem

Szykuje się jedno z najpoważniejszych rozstań animowanego świata.

Z "Pierwszej milości" do "Discopolo" Macieja Bochniaka
Z "Pierwszej milości" do "Discopolo" Macieja Bochniaka

26-letnia Joanna Opozda, czyli Jowita z „Pierwszej miłości” oraz Agata z „M jak miłość” pojawi się w filmie „Discopolo” w roli jednej z najbardziej oddanych fanek zespołu Atomic.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio czytane
Kot w butach rozstaje się ze Shrekiem
Kot w butach rozstaje się ze Shrekiem

Szykuje się jedno z najpoważniejszych rozstań animowanego świata.

Z "Pierwszej milości" do "Discopolo" Macieja Bochniaka
Z "Pierwszej milości" do "Discopolo" Macieja Bochniaka

26-letnia Joanna Opozda, czyli Jowita z „Pierwszej miłości” oraz Agata z „M jak miłość” pojawi się w filmie „Discopolo” w roli jednej z najbardziej oddanych fanek zespołu Atomic.

Popularne
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

25 najlepszych filmów wszech czasów
25 najlepszych filmów wszech czasów

Magazyn "Empire" wybrał najlepsze filmy wszech czasów. Zapraszamy do obejrzenia ścisłej czołówki rankingu!

Polecamy