Dzieje się - Kino

Warsaw Kids Film Forum otwiera nabór projektów na międzynarodowe forum pitchingowe!

2017-05-18 13:14:03

Rusza nabór projektów na pitchingi w ramach Warsaw Kids Film Forum – pierwszego w Polsce międzynarodowego forum projektów filmów i seriali dla młodej widowni. Forum odbędzie się w dn. 27-29 września br. w Warszawie podczas 4. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 czerwca!

Warsaw Kids Film Forum to wydarzenie, którego celem jest stworzenie miejsca spotkań branży filmowej zainteresowanej produkcjami dla młodej widowni – zarówno z krajów z naszego regionu, gdzie rynek dopiero się rozwija, jak i państw, gdzie produkcja dla dzieci jest bardzo dobrze rozwinięta. Będzie to okazja do kontaktów z producentami, agentami sprzedaży, przedstawicielami dystrybutorów i festiwali oraz funduszy filmowych. Warsaw Kids Film Forum będzie łączyć zarówno wymiar praktyczny (jako okazja do znalezienia koproducenta, dystrybutora czy festiwalu) oraz wymiar edukacyjny – jako platforma pokazująca najnowsze trendy w filmie dla młodych widzów.

Podczas Warsaw Kids Film Forum odbędą się pitchingi ok. 24 projektów dla dzieci – seriali i filmów pełnometrażowych, które na forum szukają koproducentów, dystrybutorów bądź finansowania oraz prezentacje polskich projektów „Work in Progress”. Dla najlepszego pitchowanego projektu przewidziana jest nagroda w postaci zaproszenia na prezentację podczas The Financing Forum for Kids Content 2018 w Malmö. Forum to także szansa na skonsultowanie swojego pomysłu na projekt dla młodej widowni na indywidualnych spotkaniach ze script doctorem, agentem sprzedaży i dystrybutorem.

Forum skierowane jest do branży filmowej i medialnej w Polsce i Europie, ze szczególnym naciskiem na prezentacje projektów z Europy Centralnej, Południowej i krajów bałtyckich. W szczególności do: producentów, scenarzystów, reżyserów, dystrybutorów, agentów sprzedaży, instytucji finansujących filmy, a także innych osób zainteresowanych kulturą dla dzieci.

Warsaw Kids Film Forum 17 maja uruchamia rejestrację projektów na Pitching. Projekty można zgłaszać przez formularz na stronie warsawkidsff.pl do dnia 30 czerwca. Uczestnictwo w pitchingu oraz warsztatach pitchingowych jest bezpłatne.

Na Forum zaprezentowane będą również projekty rozwijane w ramach Kino Dzieci.Pro/Kids Film.Pro – programu developmentowego dla projektów filmów dla dzieci.

Jakich projektów szukamy?

• Interesują nas projekty z Polski i Europy w trakcie developmentu, na etapie treatmentu oraz scenariusza lub wczesnej produkcji;
• projekty posiadające producenta i scenarzystę, reżyser nie jest wymagany;
• filmy fabularne, dokumentalne, animacje oraz seriale animowane dla dzieci.

Najważniejsze terminy:

27-29 września – Warsaw Kids Film Forum, Kino Muranów, Warszawa
17 maja – otwarcie naboru projektów na Pitching
12 czerwca – otwarcie rejestracji dla uczestników Forum
30 czerwca – zamknięcie naboru projektów na Pitching
Koniec lipca – publikacja programu + ogłoszenie listy zakwalifikowanych projektów na Pitching.
Warsaw Kids Film Forum odbędzie się w dniach 27-29 września 2017 w kinie Muranów w Warszawie w trakcie 4. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci.
Organizatorem Warsaw Kids Film Forum jest Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.
WKFF odbywa się dzięki współfinansowaniu Miasta Stołecznego Warszawy, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Kreatywnej Europy i Creative Europe Desk Polska. Partnerem WKFF jest Mazowiecki Fundusz Filmowy, Stowarzyszenie Producentów Polskiej Animacji, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, Kids Regio oraz The Financing Forum for Kids Content.

Więcej szczegółów na www.warsawkidsff.pl

ip

Słowa kluczowe: Festiwal Filmowy Kino Dzieci, warsztaty filmowe Warszawa
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Warto przeczytać
Dziś kolejna Noc Kina z Multikinem
Dziś kolejna Noc Kina z Multikinem

Podczas Nocy Kina 1 bilet upoważnia do przemieszczania się między wszystkimi salami oraz kinami.

Noc z mocnym kinem w Multikinie [ENEMEF]
Noc z mocnym kinem w Multikinie [ENEMEF]

Szybkie samochody, niepokojący klimat, efektowne sceny walki i porywająca fabuła. Tej nocy adrenalina będzie rozsadzać żyły!

Zobacz także
Daniel Craig
Daniel Craig zagra Bonda jeszcze raz. Ostatni raz

Gwiazdor chce pożegnać się z rolą 007 w wielkim stylu.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio czytane
Dziś kolejna Noc Kina z Multikinem
Dziś kolejna Noc Kina z Multikinem

Podczas Nocy Kina 1 bilet upoważnia do przemieszczania się między wszystkimi salami oraz kinami.

Noc z mocnym kinem w Multikinie [ENEMEF]
Noc z mocnym kinem w Multikinie [ENEMEF]

Szybkie samochody, niepokojący klimat, efektowne sceny walki i porywająca fabuła. Tej nocy adrenalina będzie rozsadzać żyły!

Popularne
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

Znamy datę premiery filmu "50 twarzy Greya"
Znamy datę premiery filmu "50 twarzy Greya"

Dla fanek, które nie mogą się doczekać informacji o ekranizacji książki została ujawniona przybliżona data premiery filmu.