Dzieje się - Kino

Premiera filmu o Smoleńsku już w kwietniu

2016-03-02 13:29:14

Znamy już datę premiery filmu "Smoleńsk", opowiadającego o wydarzeniach z 2010 roku. Reżyserem jest Antoni Krauze.


Film zadebiutuje w polskich kinach już 15 kwietnia 2016 roku. Będzie to ledwie kilka dni po rocznicy katastrofy w Smoleńsku, która wydarzyła się 10 kwietnia 2010 roku.

Opis filmu:

10 kwietnia 2010 roku rządowy samolot Tupolew 154 z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim i towarzyszącymi mu 95 osobami – członkami oficjalnej delegacji zmierzającej do Katynia – ulega katastrofie w Smoleńsku. Wszyscy pasażerowie giną na miejscu. Tragedia wywołuje ogromne poruszenie w Polsce i na świecie. Nina (Beata Fido) – dziennikarka pracująca dla dużej, komercyjnej stacji telewizyjnej – próbuje dowiedzieć się, jakie były powody katastrofy. Tropy prowadzą między innymi do dramatycznej wyprawy Lecha Kaczyńskiego do ogarniętej wojną Gruzji, której celem było powstrzymanie inwazji wojsk rosyjskich na Tbilisi w sierpniu 2008 roku. Z każdą kolejną godziną dziennikarskiego śledztwa Nina przekonuje się, że prawda jest o wiele bardziej złożona, niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać…

MD/naekranie.pl

Słowa kluczowe: film o smoleńsku, smoleńsk 2016, katastrofa smoleńska, rocznica smoleńska, antoni krauze
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Polecamy
Wielka smuta w polskim kinie
Wielka smuta w polskim kinie

Dziś wchodzi do kin nowy film produkcji rosyjskiej „Rok 1612", traktujący o wyparciu wojsk polskich przez powstańców rosyjskich.

"Prometeusz 2" - jesienią ruszą zdjęcia do filmu
"Prometeusz 2" - jesienią ruszą zdjęcia do filmu

Już jesienią tego roku ruszą prace na planie kontynuacji "Prometeusza". Film ma pojawić się w kinach 4 marca 2016.

Premiery filmowe
Kupony i kody rabatowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane