Dzieje się - Kino

Najnowsze dzieła filmowe w ramach Black Bear Filmfest

2014-11-05 15:17:45

Rusza Black Bear Filmfest - jedyny w swoim rodzaju, nowoczesny festiwal kina grozy. W ramach festiwalu będzie można zobaczyć horrory, thrillery, kryminały, animacje oraz filmy artystyczne. Miłośnicy różnorodnych gatunków filmowych będą mogli znaleźć cos dla siebie.Celem twórców festiwalu jest zarówno budzenie w widzach grozy, jak i podejmowanie mocnych i niekiedy niewygodnych tematów. Filmy wyświetlone w ramach Black Bear Filmfest mają wzbudzić w widzach różnego rodzaju emocje oraz skłonić do zastanowienia się nad wieloma kwestiami. Filmy, które zostaną wyświetlone nie tylko poruszą, ale również zaangażują widza.

Festiwal będzie okazją do ukazania się światowych oraz europejskich premier kinowych.  W trakcie festiwalu zostaną wyświatlone produkcje kinowe m.in. z m.in. z Japonii, Hiszpanii, Francji, Belgii, Nowej Zelandii, Ameryki, Szwecji.

Black Bear Filmfest rozpocznie się od projekcji francuskiego filmu "Jacky in the Kingdom of Women"  z Charlotte Gainsbourg w roli głównej. Tematyka filmu jest nietypowa. Poruszona zostaje w nim kwestia modnego obecnie tematu, jakim jest gender. Świat w "Jackie In the Kingom of Women" zostaje przedstawiony nietypowo. Kobiety są w nim u władzy, a islamscy mężczyźni stają się im podporządkowani.

Spośród pozostałych filmów, które będzie można zobaczyć w ramach festiwalu, zostanie zaprezentowany m.in. "The Rover", najnowszy film Davida Michoda. W roli głównej wystąpi Robert Pattinson oraz Guy Pierce. Tematem filmu jest wizja świata jaki istniałby po apokalipsie oraz konflikty jakie ludzi toczyliby w nim między sobą.

Program festiwalu zostanie uzupełniony przez koncerty, warsztaty dla adeptów sztuki filmowej, wystawę plakatów oraz prezentacje filmów niemych z muzyką elektroniczną wykonywaną na żywo.

Black Bear FilmFest
28.11–3.12.2014 Łódź, Wytwórnia Kino 3D
5.12–11.12.2014 Warszawa, Kinoteka
Więcej informacji http://www.blackbearfilmfest.com/

JoM

Słowa kluczowe: Black Bear FilmFest, festiwal filmowy
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Transformers: Ostatni Rycerz
Złote Maliny 2018: Poznaliśmy nominacje dla najgorszych filmów

Laureaci tych nagród nie mają się z czego cieszyć.

Kobieta sukcesu
Agnieszka Więdłocha została "Kobietą sukcesu"

Nadchodzi nowa, polska komedia romantyczna.

Pitbull. Ostatni pies
Mamy oficjalny zwiastun filmu "Pitbull. Ostatni pies" [WIDEO]

Jak Doda coś powie, to... Zobaczcie wideo!

Polecamy
Powrót "Człowieka z blizną"?!
Powrót "Człowieka z blizną"?!

Czy będzie remake hitu sprzed lat?

Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Transformers: Ostatni Rycerz
Złote Maliny 2018: Poznaliśmy nominacje dla najgorszych filmów

Laureaci tych nagród nie mają się z czego cieszyć.

Kobieta sukcesu
Agnieszka Więdłocha została "Kobietą sukcesu"

Nadchodzi nowa, polska komedia romantyczna.