Wybierz miasto
Kino Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Vaiana: Skarb oceanu - hawajska przygoda na oceanie [RECENZJA]

2016-12-08

"Vaiana: Skarb oceanu" to najnowsza animacja Disneya, która przenosi widza na orientalne wyspy Oceanii i bezmiar południowego Pacyfiku. To właśnie w tych hawajskich klimatach rozegra się wciągająca, pełna zwrotów akcji historia nastoletniej Vaiany i potężnego niegdyś półboga Maui.


Bohaterowie będą mieli do wykonania szalenie trudną misję, której powodzenie zadecyduje o dalszej przyszłości wszystkich mieszkańców Oceanii. Vaiana i Maui zostali dobrani na zasadzie przeciwieństw, choć oboje mają silny charakter, co będzie powodem zarówno zabawnych sytuacji, jak i licznych kłótni i spięć. Bohaterom będzie towarzyszyć też wyjątkowo nierozgarnięty… kurczak o imieniu Heihei.

Ich przygoda, choć przewidywalna, po brzegi wypełniona jest ekscytującymi wydarzeniami, które oszałamiają jakością wykonania i rozmachem. Animacja postaci nie jest najlepsza na świecie, ale ich włosy to już kompletny majstersztyk. Co więcej, starsi widzowie powinni kilkukrotnie zauważyć odwołania do takich hitów jak "Mad Max: Na drodze gniewu" czy "Wodny świat". Doskonale wypada polski dubbing. Aktorzy wykonali swoje zadania bez zarzutu, a niektóre piosenki zostają z nami na długo po zakończeniu seansu.

"Vaiana: Skarb oceanu" to film idealnie skonstruowany i wyważony emocjonalnie. Nie popełnia częstego błędu współczesnych bajek. Nie jest wulgarny. Nie epatuje dwuznacznym dowcipem, skierowanym głównie do dorosłych. Nie smuci na ani sekundę dłużej niż dziecko może wytrzymać. Świetnie miesza poważne tematy ze scenami całkowicie komediowymi. Ma wartość edukacyjną, która nie jest nachalna czy nazbyt oczywista. Bez zastanowienia można polecać ten film odbiorcy w każdym wieku. Satysfakcja gwarantowana!

Michał Derkacz

Vaiana: Skarb oceanu, reż. Ron Clements, John Musker, prod. USA, czas trwania 103 min, dystr. Disney, polska premiera 25 listopada 2016

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

FB dlaMaturzysty.pl reklama