Wybierz miasto
Kino Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Piłkarska legenda, playboy, miłośnik szybkich samochodów. Jan Banaś w filmie "Gwiazdy"

2017-04-14

Piłkarska legenda, playboy, miłośnik pięknych kobiet i szybkich samochodów - Jan Banaś - bohaterem filmu "Gwiazdy". Wyczekiwana produkcja pojawi się w kinach już 12 maja.

Zobacz zdjęcia z filmu>>

Gwiazdy

Słysząc hasło "polski futbol w latach 70.", wspominany jest złoty okres w historii krajowej piłki. Włodzimierz Lubański, Kazimierz Deyna, Jan Tomaszewski, Grzegorza Lato... Mało kto pamięta jednak o filarze kadry Kazimierza Górskiego - Janie Banasiu - zawodniku - który strzelił Anglikom bramkę w arcyważnym spotkaniu eliminacji do mundialu w 1974 roku.

Jan Banaś, urodzony 29 marca 1943 roku, od zawsze interesował się tematyką sportową. Jako nastolatek z drużyną Zrywu Chorzów został mistrzem Polski juniorów. W wieku 19 lat trafił do Polonii Bytom, a dwa lata później w meczu z Czechosłowacją zadebiutował w reprezentacji Polski. Grał na pozycji prawego pomocnika. Na boisku cechowała go niezwykła dynamika i bajeczna technika. Zdobywał piękne bramki. Mógł zrobić gigantyczną, międzynarodową karierę jednak przez matactwa ojca został skreślony z kadry.

W latach 70. Banaś był prawdziwą gwiazdą. Gdy po krajowych ulicach sunęły wartburgi i syreny, on prowadził czerwonego Forda Mustanga. Cieszył się sławą playboya. Interesował się modą. Zapuścił dłuższe włosy, a swój styl wzorował na Beatelsach i legendzie Manchesteru United - George'u Beście.

Pasja i rywalizacja, które z podwórka przeniosły się na stadiony polskich klubów - tak można opisać najnowszy film "Gwiazdy" w reżyserii Jana Kidawy - Błońskiego. Przestawia on historię chłopaka, zafascynowanego grą na boisku, chłopaka dla którego piłka nożna jest całym życiem. Choć film oparty jest głównie na zawrotnej karierze Jana Banasia, ukazuje również rolę przyjaźni i miłości oraz drogę, jaką musiał przejść w walce o marzenia.

Historia jego życia i kariery sportowej, to historia pełna zaskakujących zwrotów i niespodzianek. W rolę głównego bohatera - uzdolnionego piłkarza - wcielił się Mateusz Kościukiewicz.

PP/ip

fot. Robert Jaworski

GALERIA ZDJĘĆ: Gwiazdy (11)
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

FB dlaMaturzysty.pl reklama