Wybierz miasto
Kino Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Natalie Portman - piękny umysł Hollywood

2017-02-17

Ta zima bez wątpienia należy do Natalie Portman. Na początku lutego oglądaliśmy ją w "Jackie", a już 24 lutego do kin trafi "Planetarium" z kolejną niesamowitą rolą 35-letniej aktorki.

Natalie Portman jest jedną z najzdolniejszych i najpiękniejszych aktorek Hollywood. Swoją karierę rozpoczęła już jako jedenastolatka. W jednej z nowojorskich restauracji wypatrzył ją łowca talentów z agencji modelek. Zachwycił się jej urodą i zaproponował kontrakt z marką Revlon. - Ale ja nie chcę być modelką, chcę występować w filmach - odpowiedziała nastolatka i w ten sposób trafiła na swój pierwszy casting… do filmu!

Młodziutka Portman zadebiutowała u Luca Bessona w "Leonie Zawodowcu" i od razu podbiła serca widowni i została zauważona przez Hollywood. Ale nastoletnia Natalie marzyła również o studiach. Przygotowania do egzaminów były dla niej tak ważne, że nie pojawiła się na uroczystej premierze filmu "Gwiezdne wojny : Część I - Mroczne widmo", w którym zagrała królową Amidalę. Ciężka praca się opłaciła! Portman dostała się na psychologię na Uniwersytecie Harvard, którą ukończyła z wyróżnieniem. - Nie obchodzi mnie, czy to zniszczy moją karierę. Wolę być kobietą inteligentną niż gwiazdą filmową - mówi sama aktorka i od lat trzyma się tego planu.

Zagrała u największych reżyserów: Woody’ego Allena ("Wszyscy mówią: kocham cię"), Michaela Manna ("Gorączka") i Tima Burtona ("Marsjanie atakują! "). Do roli jest gotowa przejść metamorfozę, wziąć udział w karkołomnych przygotowaniach i zmienić całe swoje życie. By zagrać w filmie "V jak Vendetta" ogoliła głowę na łyso, przeszła poważną kurację odchudzającą i nauczyła się mówić z brytyjskim akcentem. Mówi też po francusku, hiszpańsku, japońsku i hebrajsku. Na potrzeby filmu "Czarny łabędź" Darrena Aronofsky’ego rozpoczęła intensywny trening i przez ponad rok uczęszczała na lekcje baletu.

Na planie "Czarnego łabędzia" poznała choreografa i tancerza Benjamina Millepieda, którego wkrótce poślubiła. W 2011 roku urodził się ich syn Aleph, a obecnie para spodziewa się drugiego dziecka.

Nagrodzona za rolę w "Czarnym łabędziu" Oscarem i Złotym Globem aktorka zajmuje się również produkcją i pisze scenariusze. Niedawno zadebiutowała także jako reżyserka. Premiera jej pierwszego filmu, "Opowieść o miłości i mroku" na podstawie powieści Amosa Oza, odbyła się podczas MFF w Cannes w 2015 roku.

W "Planetarium", za kamerą którego stanęła francuska reżyserka Rebecca Zlotowski, Natalie Portman po raz pierwszy gra w języku francuskim. Na ekranie partneruje jej młodziutka gwiazda Lily-Rose Depp. Aktorki wcieliły się w tajemnicze siostry, które potrafią porozumiewać się z duchami! Film trafi do kin już 24 lutego.

MD/ip

fot. kadr z filmu "Planetarium"

GALERIA ZDJĘĆ: Planetarium - zdjęcia z filmu (8)
GALERIA ZDJĘĆ: Jackie - zdjęcia z filmu (12)
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

FB dlaMaturzysty.pl reklama