Dzieje się - Kino

Na co do kina w weekend [PREMIERY]

2018-01-18 15:08:03

Od 19 stycznia w repertuarach polskich kin pojawi się kilka filmów, które potrafią wywołać skrajne emocje. Zobaczymy jak zabawa w escape roomie zmienia się w walkę o życie, jak Polacy wpadają w panikę, jak cudowny chłopak znajduje akceptację i jak sześciolatek ucieka w świat baśni H. C. Andersena. Poznajcie premiery filmowe tego tygodnia i sprawdźcie, na co iść do kina w weekend!

Escape Room"Escape Room", reż. Will Wernick, prod. USA, czas trwania 89 min, dystr. Forum Film Poland

Grupa znajomych postanawia uczcić urodziny przyjaciela w wyjątkowy sposób. Wynajmują nowy, tajemniczy escape room, wokół którego krążą niepokojące opowieści. Gdy docierają na miejsce, zostają rozdzieleni i trafiają do innych pomieszczeń. Sytuacja, którą biorą za niewinny żart, zaczyna budzić w nich stopniowo coraz większe przerażenie. Okazuje się, że muszą w ciągu godziny wydostać się z labiryntu pokojów-zagadek. Tylko w ten sposób mogą uratować porwaną przyjaciółkę i ocalić własne życie. Oprócz rozwiązywania makabrycznych łamigłówek, ich zadaniem będzie odkrycie tożsamości mężczyzny, który ich uwięził.

Czytaj także: Horror "Escape Room" będzie miał kontynuację [WIDEO]>>



"Atak paniki", reż. Paweł Maślona, prod. Polska, czas trwania 100 min, dystr. Akson Dystrybucja

Wielowątkowa opowieść, w której zwykli ludzie wpadają w wir nieoczekiwanych zdarzeń, co radykalnie odmieni ich życie.

Atrakcyjna autorka kryminałów na randce spotyka swojego byłego. Wracające z wakacji małżeństwo wybiera najgorsze miejsca w samolocie. Nastolatek po raz pierwszy pali trawkę i przeżywa totalny odlot. Młoda dziewczyna ryzykuje, że koleżanki zdemaskują ją jako gwiazdę porno. Panna młoda z pomocą psiego psychologa rodzi na własnym weselu, a w tym czasie kelner próbuje uratować planetę.



"Cudowny chłopak", reż. Stephen Chbosky, prod. Hongkong/USA, czas trwania 113 min, dystr. Monolith Films

Dla 10-letniego Auggiego nie ma niczego bardziej niezwykłego niż "zwykły dzień w szkole". Urodzony z licznymi deformacjami twarzy, dotąd uczył się w domu pod okiem mamy. Teraz jednak, zaczynając 5 klasę w normalnej szkole, ma nadzieję, że koledzy potraktują go jak zwyczajnego chłopca. Jego wygląd sprawia, że staje się szkolną sensacją, a dla wielu wręcz "dziwadłem". Jedni się z niego śmieją, inni wytykają palcami, ale nikt tak naprawdę niczego o nim nie wie. Wszystko zacznie się zmieniać, gdy w szkole pojawi się nowa uczennica. Urocza Summer potrafi dostrzec w Auggiem coś więcej niż nietypowy wygląd. Wystarczy jeden przyjazny gest, jedna pomocna dłoń, by obudzić w Auggiem siłę, dzięki której będzie potrafił udowodnić, że nie tylko twarz czyni go kimś niezwykłym.



"Syn Królowej Śniegu", reż. Robert Wichrowski, prod. Polska,  czas trwania 85 min, dystr. Kondrat-Media

"Syn Królowej Śniegu" łączy cechy dramatu i współczesnej baśni, w której dobro walczy ze złem. Jego akcja rozgrywa się w dwóch przeplatających się ze sobą wymiarach - realistycznym oraz poetycko-baśniowym. Sześcioletni chłopiec Marcin (Maciej Bożek), spragniony miłości i ciepła, dzięki emerytowanemu pisarzowi Kazimierzowi (Franciszek Pieczka), ucieka do krainy fikcyjnych bohaterów Hansa Christiana Andersena. Tam, oddzielony parawanem fantazji od rzeczywistości, w której z różnych względów nie potrafi się odnaleźć, czuje się bezpieczny. Jego dwudziestokilkuletnia matka Anna (Michalina Olszańska) wychowuje go samotnie, ledwo wiążąc koniec z końcem.

Żeby mieć pieniądze na wynajem pokoju u Zofii (Anna Seniuk) i utrzymanie, pracuje w centrum handlowym i knajpie. Zmagając się z prozą codzienności, pod presją otoczenia, nie dostrzega tego, co w życiu najważniejsze. Gdy pozna Kamila (Rafał Fudalej), pojawi się nadzieja na lepsze jutro. Tylko czy Anna, która próbuje przypodobać się pełnej pokus współczesnej rzeczywistości, wybierze właściwą drogę? Czasami jesteśmy zagubieni tak bardzo, że popełniamy błędy, których nie da się naprawić.



"Kobiety mojego życia", reż. Arnaud Desplechin, prod. Francja, czas trwania 110 min, dystr. Kino Świat

Ismael jest reżyserem (Mathieu Amalric), który dzięki pracy przy nowym projekcie filmowym próbuje zapomnieć o przeszłości i ułożyć życie na nowo. W jego głowie wciąż żywe są wspomnienia o ukochanej Carlotcie (Marion Cotillard), którą stracił 20 lat temu. Mężczyzna obecnie spotyka się z nową kobietą – Sylvią (Charlotte Gainsbourg). Pewnego dnia spełnia się najskrytsze marzenie reżysera - w drzwiach jego domu staje Carlotta. W powietrzu wisi jednak coś niepokojącego i mężczyzna boi się wejść z dawną ukochaną po raz kolejny w związek.

"Tedi i mapa skarbów", reż. Enrique Gato, prod. Hiszpania, czas trwania  86 min, dystr. United International Pictures

Tedi Jones udaje się do Los Angeles, by zapoznać się z nowymi odkryciami archeolożki Sary Lavroff. Odnalazła ona papirus wskazujący na istnienie naszyjnika należącego do mitycznego króla Midasa, który mocą swego dotyku wszystko zamieniał w złoto.

Pełne radości ponowne spotkanie Tediego i Sary szybko zamienia się w niebezpieczną przygodę, kiedy Sara zostaje porwana przez pewnego bogacza, który za pomocą talizmanu chce osiągnąć wieczne, niekończące się bogactwo. Wspólnie z przyjaciółmi – papugą i psem – Tedi będzie musiał użyć wszystkich swych mocy, by uratować Sarę. Przyjdzie mu przemierzyć cały świat, a po drodze pozna nie tylko nowych przyjaciół, ale także nowych wrogów.

"Viktoria", reż. Maya Vitkova, prod. Bułgaria/Rumunia, czas trwania 155 min, dystr. KRKino.pl

Ludowa Republika Bułgarii, 1979 rok. Boriana jest w ciąży, ale nie chce dziecka, które urodzi się w komunistycznym kraju. Jej jedynym marzeniem jest ucieczka na Zachód. Niechciana córka jednak przychodzi na świat. Viktoria nie ma pępka, bo z matką nie łączyła jej nawet pępowina. Świetnie radzi sobie sama. Zostaje ogłoszona Dzieckiem Dekady i ku radości zaangażowanej ideowo babci staje się symbolem reżimu. Dorasta w konflikcie z Borianą, podporządkowując sobie otoczenie dzięki dobrym relacjom z samym Todorem Żiwkowem, przywódcą kraju, który obsypuje ją prezentami. Gdy 10 listopada 1989 roku system upada, a Żiwkow zostaje aresztowany, życie Viktorii wywraca się do góry nogami. Nowa sytuacja powoduje, że losy matki i córki znów się splatają, a Zachód okazuje się być całkiem blisko.

"DJ", reż. Alek Kort, prod. Polska/Wielka Brytania, czas trwania 96 min

Akcja dzieje się w środowisku kultury klubowej. Główna bohaterka o pseudonimie – DJ Mini, jest piękna i demoniczna, ambitna i przede wszystkim bardzo utalentowana muzycznie. Jest wykształcona artystycznie i zakochana w muzyce elektronicznej, ale niestety jej dramat polega na braku wiary w siebie. Kiedy marzenie staje się ambicją, przeradza się w przekleństwo. A kiedy izolacja prowadzi do wyścigu z własnym ego oddala od miłości do samego siebie. Mini wchodzi w wielki świat muzyki klubowej. Świat często bezwzględny, w którym łatwo się zatracić i porzucić swoje wartości i uczucia.

Zebrał: MD

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: 19-21.01., filmy, nowości, kino, repertuar, tytuły

Escape Room - zdjęcia z filmu (11)

Escape Room - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 1
Escape Room - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 2
Escape Room - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 3
Escape Room - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 4
Escape Room - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 5

Atak paniki - pokaz przedpremierowy (11)

Atak paniki - pokaz przedpremierowy  - Zdjęcie nr 1
Atak paniki - pokaz przedpremierowy  - Zdjęcie nr 2
Atak paniki - pokaz przedpremierowy  - Zdjęcie nr 3
Atak paniki - pokaz przedpremierowy  - Zdjęcie nr 4
Atak paniki - pokaz przedpremierowy  - Zdjęcie nr 5
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
  • na co by tu... [0]
    Sasza
    2018-01-25 01:27:12
    mnie to najbardziej przekonuje ten DJ, horrory omijam szerokim łukiem, a smutnych/b.poważnych filmów też mam serdecznie dosyć
Zobacz także
Noe: wybrany przez Boga
Filmy w TV na Wielkanoc 2024 [Program telewizyjny]

Co warto zobaczyć w święta wielkanocne?

The Spider Within: A Spider-Verse Story
Miles Morales i pajęczy horror w krótkiej animacji ze Spider-Verse [Cały film]

Do sieci trafiła kilkuminutowa animacja "The Spider Within: A Spider-Verse Story".

Kinds of Kindness
Emma Stone i inne gwiazdy w nowym filmie twórcy "Biedych istot" [WIDEO]

Mamy już zwiastun filmu "Kinds of Kindness"!

Polecamy
Avengers: Koniec gry
"Avengers: Koniec gry" - nowy zwiastun, nowe sceny i kostiumy [WIDEO]

Ta zapowiedź zdradza już nieco więcej...

A potem tańczyliśmy
"A potem tańczyliśmy" - aktualny i odważny film o tańcu wkrótce w kinach [WIDEO]

Ta historia młodego tancerza to uniwersalna opowieść o pożądaniu, ambicji i wyzwoleniu.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Noe: wybrany przez Boga
Filmy w TV na Wielkanoc 2024 [Program telewizyjny]

Co warto zobaczyć w święta wielkanocne?

The Spider Within: A Spider-Verse Story
Miles Morales i pajęczy horror w krótkiej animacji ze Spider-Verse [Cały film]

Do sieci trafiła kilkuminutowa animacja "The Spider Within: A Spider-Verse Story".